Монетизація субсидій: за що жителів Києва можуть позбавити матеріальної допомоги

Монетизація субсидій: за що жителів Києва можуть позбавити матеріальної допомоги

Монетизація субсидій: за що жителів Києва можуть позбавити матеріальної допомоги

Жителі Києва почали отримувати субсидії готівкою або на банківські картки «Ощадбанку». Раніше суми субсидій автоматично зараховувались на рахунки комунальних підприємств. Станом на п’ятницю, 12 квітня, субсидію в Києві отримують 162 тисячі 197 сімей.

Рівень оплати за комунальні послуги в Києві на даний момент складає 75%. Повідомлення прес-служби КМДА.

ЗА ЩО МОЖУТЬ ПОЗБАВИТИ СУБСИДІЇ

Жителі Києва, які отримують субсидії, повинні контролювати свої платежі і не допускати прострочення. Адже через це їх можуть позбавити субсидії в наступні місяці.«З березня 2019 року уряд почав виплату субсидій готівкою тим громадянам, яким субсидія призначена в 2018 році. У рахунках на оплату комунальних послуг субсидія більше не відображається, приходить на картки «Ощадбанку» і через сервіс «Швидка копійка». З березня скасовується таке поняття, як обов’язковий платіж. Субсідіанти, які будуть отримувати всю суму допомоги на руки, повинні самостійно розрахуватися за спожиті в лютому газ, електроенергію, воду і тепло, тобто оплатити вартість послуг, зазначену в платіжці, — зазначив заступник голови КМДА Петро Пантелєєв.

ЯК ОТРИМУВАТИ СУБСИДІЮ

Чи не пенсіонерам гроші приходять щомісяця 12 числа. Щоб їх отримати потрібні тільки паспорт та ідентифікаційний код. Якщо в одержувача субсидії поки ще немає особистого рахунку в «Ощадбанку», Міністерство соціальної політики надішле лист з сумою субсидії і поясненням, як її забрати з банку.

Для зручності, перед відвідуванням банку, можна пройти реєстрацію на офіційному сайті «Ощадбанку», за цим посиланням. Також можна зателефонувати до контакт-центру за телефоном (0 800) 21-08-00 (дзвінки зі стаціонарних і мобільних телефонів на території України безкоштовні). Завдяки реєстрації можна самостійно вибрати найближче відділення, а також зручний час і дату для отримання субсидії без черги.

При отриманні першої грошової субсидії через систему «Швидка копійка» жителям Києва запропонують відкрити банківський рахунок. Це дозволить в подальшому отримувати SMS-повідомлення про надходження субсидії (при включеній послузі SMS-банкінгу). Не потрібно буде кожен раз відвідувати відділення для отримання матдопомоги — вона буде автоматично зараховуватися на карту. Гроші можна буде зняти в будь-якому банкоматі, а також зручно і своєчасно оплачувати комуналку в мобільному або інтернет-банкінгу «Ощад 24/7».

Якщо ж отримувач субсидії вже має рахунок в «Ощадбанку», субсидію автоматично зарахують саме на нього. Банк надішле SMS-повідомлення про її надходження (при включеній послузі SMS-банкінгу).

Пенсіонерам не потрібно додатково реєструватися для отримання субсидії. Вони отримають субсидію одночасно з пенсією через «Укрпошту» чи на свій банківський пенсійний рахунок в звичні для отримання пенсії терміни (в «Ощадбанку» або іншому банку, в якому вони зазвичай отримують пенсію). Пенсіонери також отримають SMS-повідомлення про надходження субсидії (при включеній послузі SMS-банкінгу).

Клієнти всіх категорій, яким призначили субсидії до 31 грудня 2018 року, будуть отримувати їх грошима з березня 2019 року. Рахунки за комунальні послуги будуть надходити в повному обсязі без урахування субсидії. Їх потрібно буде оплатити отриманої від держави матдопомогою.

Для отримання більш детальної інформації щодо отримання субсидій, жителі Києва можуть звернутися до відділень з питань соціального захисту населення, зателефонувати на урядову «гарячу лінію» тисячі п’ятсот сорок п’ять або подавати звернення на сайті урядового контактного центру за цим посиланням.

джерело: informator.ua

Добавить комментарий